A Magyar Resuscitatiós Társaság (MRT) nem anyagi érdekeltséggel létrehozott, multidisciplináris tudományos társaság, mely összefogja és támogatja mindazon szakemberek munkáját, akik az újraélesztés, valamint a keringésmegálláskörüli kritikus időszak betegellátásának elméletével, gyakorlatával, kutatásával vagy oktatásával foglalkoznak.
Célja, hogy a több szakterületet, disciplinát is érintő valódi csapatmunka megvalósulásával a váratlanul bekövetkező keringésmegállások ellátása és az elkerülhető halál megelőzése révén a társadalom minden tagja számára fokozza a biztonságot az a tudás és akarás, amit az elmúlt több mint fél évszázad reanimatológiája jelent.
Az újraélesztés nem hőstett, hanem olyan eszköz, melyet a modern orvostudomány adott a kezünkbe: bölcsességgel felhasználni és közkinccsé tenni minden embertársunk számára viszont orvosi kötelességünk is. A Magyar Resuscitatiós Társaság a hasonló céllal létrehozott nemzetközi szervezetekhez csatlakozva azt a meggyőződést képviseli, hogy ezen a területen mindenkinek egyenrangú szerepe van, és a közös cél csak akkor érhető el, ha minden láncszem egyformán erős.
A Magyar Resuscitatiós Társaság tagjai orvosok, mentőtisztek, asszisztensek és más egészségügyi szakemberek, akik hisznek abban, hogy az elkerülhető halál legyőzése csapatmunka.
Oktatás
A Társaság bevezette és folyamatosan szervezi az egységes, nemzetközileg elismert európai (ERC) diplomát adó újraélesztési tanfolyamokat, az ezeket szolgáló oktatóképzést, valamint akkreditál olyan képzéseket, melyek magas szinvonala és minősége megfelel a korszerű igényeknek.
Szakmai irányelvek
Hazai szakemberek széles konszenzusán alapuló, a hazai és nemzetközi irodalom evidenciáira támaszkodó szakmai ajánlásokat fogalmaz meg.
Programok
Olyan nemzeti programok kidolgozása, támogatása, bonyolítása, illetve ezekben való részvétel, ami a keringésmegállások túlélésének javítását szolgálja (pl. szabad hozzáférésű defibrillátor (PAD) program, iskolai és közösségi újraélesztés-oktatás, lakossági tájékoztató programok stb.)